Aktualności

„WISŁA” DZIECIOM!

Czy pamiętacie Julkę i Olka, bohaterów filmu pt. „Tarapaty”? Mamy dla Was dobrą wiadomość! Już w maju zaprosimy na kolejną porcję przygód nastolatków.

Julka i Olek przybywają do Poznania, by zdążyć na wernisaż wystawy poświęconej twórczości Claude’a Moneta. Niestety, w momencie uroczystego odsłonięcia jego najważniejszego obrazu – „Plaża w Pourville” znika, a o kradzież zostaje fałszywie oskarżona ciotka Julki i mama przebojowej Felki. Rozpoczyna się śledztwo, w trakcie którego Julka i Fela muszą połączyć siły, by uratować swoje krewne. Jednocześnie zaczynają rywalizować o względy Olka.

Twórcy filmu „Tarapaty 2” inspirowali się prawdziwą historią kradzieży, w wyniku której z Muzeum Narodowego w Poznaniu zniknęło jedyne w polskich zbiorach dzieło Claude’a Moneta.

W rolach głównych występują młodzi aktorzy: Pola Król, Mia Goti oraz Jakub Janota-Bzowski. Partnerują im Joanna Szczepkowska, Marta Malikowska, Zbigniew Zamachowski, Tomasz Ziętek oraz Sandra Korzeniak. Reżyserem i scenarzystą filmu jest Marta Karwowska.

Specjalnie do filmu powstał utwór „Jeśli powiem”. To trzeci singiel Marcina Maciejczaka, skomponowany przez Dominica Buczkowskiego-Wojtaszka i Patryka Kumóra. W filmie usłyszymy także Kwiat Jabłoni („Dziś późno pójdę spać”), zespół Paula i Karol („Got Me”), Natalię Przybysz („Dzieci malarzy”) oraz The Troggs („With A Girl Like You”). Utwór „Huśtawka” (słowa i muzyka Jacek Kleyff) wykonają zaś aktorzy – Pola Król, Mia Goti, Marta Malikowska oraz Tomek Ziętek!

sputnik

Dyrektor Festiwalu

Małgorzata Szlagowska-Skulska
malgorzata@ear.com.pl


TELEFON

+48 22 523 41 18

PR Manager

Marlena Ochońska
marlena@ear.com.pl

Koordynator programowy

Roksana Pietruczanis
roksana@ear.com.pl

wisła