Aktualności

BLOK FILMÓW KRÓTKOMETRAŻOWYCH STUDIA MUNKA

Studio Munka działa w strukturach Stowarzyszenia Filmowców Polskich od 2008 roku. Jest producentem krótkometrażowych i pełnometrażowych debiutów filmowych. Młodzi twórcy, którzy chcą zrealizować swój pierwszy film w profesjonalnych warunkach mogą liczyć w Studiu Munka na opiekę artystyczną, produkcją i promocyjną nad projektem. Krótkometrażowe filmy ze Studia Munka produkowane są w ramach programów „30 Minut”, „Pierwszy Dokument” i „Młoda Animacja”. Corocznie powstaje maksymalnie 10 fabuł, 10 dokumentów i 5 animacji.

Podczas tegorocznej edycji pokażemy pięć filmów Studia Munka:

RE-CYCLE, reż. Mateusz Lenart

Żyjący samotnie w świecie bez światła i nadziei bohater zatraca się w pogoni za utraconą przeszłością. Codzienny schemat się powtarza. Wielogodzinny wysiłek na domowej roboty rowerku treningowym pozwala na kilka chwil stworzyć iluzję dawnego, pełnego szczęścia życia. Cykl, w który bohater wpada po stracie wszystkiego, co kochał, jest jedynym, co zna. Jest także osobistym więzieniem, z którego nie potrafi i nie chce się uwolnić. Czy żyć dalej oznacza zapomnieć?

HOME SWEET HOME, reż. Agata Puszcz

10-letni Olaf żyje w świecie, w którym wynajmowanie członków rodziny i przyjaciół jest powszechną praktyką. Za odpowiednie pieniądze każdy może stworzyć sobie idealne złudzenie szczęścia. Kiedy firma Rent a Life organizuje w szkole Olafa casting, chłopiec nie waha się ani chwili - zamierza wziąć w nim udział i za wszelką cenę dostać rolę przyjaciela na przyjęciu urodzinowym bogatej dziewczynki. Wkrótce okaże się, że cena za udział w tej iluzji jest wysoka.

ONDYNA, reż. Tomasz Śliwiński

Ondyna była nimfą wodną, która zakochała się w śmiertelniku. Z powodu jego niewierności, musiała rzucić na niego klątwę, że będzie oddychał tak długo, jak będzie o tym pamiętał. Gdy śmiertelnik zapadł w sen, zapomniał o oddechu i umarł. Istnieje też rzadka, nieuleczalna choroba, zwana Klątwą Ondyny.

Cezary nadal mieszka z matką i jest zakochany w Emilii, wokalistce rockowej. Skrywa także mroczną tajemnicę. Pewnego dnia cała trójka musi stawić czoła mitycznej Ondynie i jej klątwie.

MARCEL, reż. Marcin Mikulski

Marcel uwielbia swoje życie, bo nikt go nie zauważa: kanar w autobusie, szef w biurze, zakochani w windzie… Niestety jego idealny świat wywróci się do góry nogami, gdy uratuje sąsiadkę przed samobójstwem.

KONIEC SEZONU, reż. Stanisław Cuske

Starsze małżeństwo wypływa w rejs po jeziorach, na których spędziło całe swoje życie. Zamknięta przestrzeń jachtu prowokuje do refleksji nad przyszłością, ale także nad tym, co minęło. Wieczorami rozbrzmiewają stare melodie.

Zapraszamy na nasze media społecznościowe: Facebook: Polish Film Festival Vistula, Instagram vistula_festival.

sputnik

Dyrektor Festiwalu

Małgorzata Szlagowska-Skulska
malgorzata@ear.com.pl


TELEFON

+48 22 523 41 18

PR Manager

Marlena Ochońska
marlena@ear.com.pl

Koordynator programowy

Roksana Pietruczanis
roksana@ear.com.pl

wisła