Aktualności

„KOBIECE SPOJRZENIE W MROCZNĄ NATURĘ CZŁOWIEKA”

Jesteśmy na półmetku Festiwalu Filmów Polskich w Moskwie! Ile filmów udało Wam się obejrzeć?

„Kobiece spojrzenie w mroczną naturę człowieka” to sekcja trzech thrillerów psychologicznych wyreżyserowanych przez kobiety.

Film „Magic mountains” Urszuli Antoniak to opowieść o autorze popularnych powieści, Chociaż ma pieniądze i sławę, brakuje mu spokoju, odkąd Hannah opuściła go kilka lat temu. Lex chce teraz naprawdę zakończyć ten związek symbolicznym gestem i prosi, by towarzyszyła mu w górach, by po raz ostatni wspólnie wybrać się na wędrówkę.

Bohaterkami filmu „The other lamb” Małgorzaty Szumowskiej są kobiety, żyjące jako żony i córki tajemniczego Shepherda, który stworzył wokół siebie swojego rodzaju kult. W chorym świecie córki po osiągnięciu dojrzałości stają się kolejnymi żonami, które urodzą następne córki.

„Safe inside” Renaty Gabryjelskiej opowiada historię pary Amerykanów w podróży po Francji. Podróżowanie staje się doskonałą okazją do zebrania nowych doświadczeń, a zarazem scementowania związku. Gdy zaczyna brakować im pieniędzy znajdują zatrudnienie w pięknej rezydencji. Urokliwe miejsce, cisza, wszechogarniający spokój – czego chcieć więcej? Z czasem jednak na jaw zaczynają wychodzić mroczne sekrety związane z samym miejscem, jego właścicielem, ale i sytuacją, w jakiej znalazła się para młodych bohaterów.

sputnik

Dyrektor Festiwalu

Małgorzata Szlagowska-Skulska
malgorzata@ear.com.pl


TELEFON

+48 22 523 41 18

PR Manager

Marlena Ochońska
marlena@ear.com.pl

Koordynator programowy

Roksana Pietruczanis
roksana@ear.com.pl

wisła