Aktualności

FESTIWAL „WISŁA” W ROSYJSKICH MIASTACH!

W sierpniu 2021 roku 14. Festiwal Filmów Polskich „Wisła” rozpoczął swoją trasę po rosyjskich miastach.

Naszym pierwszym przystankiem był Twer, w którym pokazaliśmy 3 filmy fabularne i dwa bloki krótkometrażowe. Festiwal odbył się między 6 a 8 sierpnia w Centrum Kultury Współczesnej. Tłumnie zgromadzona publiczność z zainteresowaniem obejrzała film Piotra Domalewskiego „Jak najdalej stąd”, a także animację „Zabij to i wyjedź z tego miasta” Mariusza Wilczyńskiego.

16 sierpnia pojechaliśmy do Krasnodaru, w którym święto polskiego kina potrwa tydzień. Festiwal otworzył film Macieja Pieprzycy „Ikar. Legenda Mietka Kosza”. Mieszkańcom Krasnodara zaprezentujemy film pt. „Maryjki” Darii Woszek, dokument Macieja Cuske „Wieloryb z Lorino”, komedię „Planetę singli 3” (reż. Sam Akina i Michał Chaciński). Mamy także propozycję dla młodzieży: uroczy film familijny „Tarapaty 2” Marty Karwowskiej.

W najbliższym tygodniu czeka nas moc wrażeń! Już w sobotę, 21 sierpnia, rozpoczniemy Festiwal „Wisła” w Jekaterynburgu oraz w Kazaniu, natomiast dzień później spotkamy się z miłośnikami polskiej kinematografii w Łajszewie. To nie koniec sierpniowej podróży! 23 sierpnia rozpoczniemy naszą festiwalową replikę w Nowogrodzie Wielkim, która potrwa do 27 sierpnia.

sputnik

Dyrektor Festiwalu

Małgorzata Szlagowska-Skulska
malgorzata@ear.com.pl


TELEFON

+48 22 523 41 18

PR Manager

Marlena Ochońska
marlena@ear.com.pl

Koordynator programowy

Roksana Pietruczanis
roksana@ear.com.pl

wisła