Goście

Agnieszka Dulęba-Kasza Agnieszka Dulęba-Kasza
Aktorka teatralna i filmowa. Absolwentka Szkoły filmowej w Łodzi. Zagrała w takich filmach jak "Lichter" Hansa Christiana Schmida, "Non Sono Io" Gabriele Iacovone oraz „Biały potok” Michała Grzybowskiego, za który otrzymała nominacje na Kozzi Film Festiwal za najlepszą drugoplanową rolę żeńską. Występuje również w serialach: "O mnie się nie martw", "Żywioły Saszy", "Ultraviolet", "Ślad", "Lekarze nocą". 
Stworzyła markę www.rudaklara.pl, która zrzesza artystów zajmujących się twórczością handmade i designem.







Aleksandra Terpińska Aleksandra Terpińska
Absolwentka Reżyserii na WRiTv UŚ w Katowicach, absolwentka Psychologii na Uniwersytecie Wrocławskim. Absolwentka programów: Toronto Talent Lab przy TIFF, NEXT STEP Cannes Film Festival, Nipkow Programm, Ekran + Szkoła Wajdy, EAVE, First Cut Lab. Jej krótkometrażowy film „Najpiękniejsze Fajerwerki Ever” był pokazywany w sekcji Tydzień Krytyki na 70 FF Cannes 2017 gdzie otrzymał nagrodę CANAL + oraz Rail d’Or. Za swoje filmy krótkometrażowe „Leszczu”, „Święto Zmarłych, „Ameryka”, „Najpiękniejsze Fajerwerki Ever” otrzymała 50 nagród na festiwalach na całym świecie. Jej debiut pełnometrażowy „Inni Ludzie” otrzymał nagrodę FIPRESCI na festiwalu w Tallinie (Black Nights Film Festival). 5 nagród na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni (m.in. Najlepszy debiut). Jedno z najważniejszych wyróżnień w kraju „Paszport Polityki” w katergorii film. Oraz 4 inne nagrody na festiwalach krajowych.





Michał Grzybowski Michał Grzybowski
Reżyser, aktor i scenarzysta. Absolwent Łódzkiej Szkoły Filmowej oraz Szkoły Wajdy. Autor niezależnej komedii „Non Sono Pronto” o debiutujących w środowisku filmowym aktorach, za którą otrzymał honorowe wyróżnienie na FPFF w Gdyni. W 2014r. Studio Munka zrealizowało jego „Hitlera w Operze”, w którym w przewrotny sposób podejmował tematykę narodowościowych uprzedzeń. „Biały Potok” to jego pełnometrażowy debiut dostrzeżony w ramach programu PISF Mikrobudżet, Pierwszy Film. Na co dzień gra i reżyseruje w teatrze.







Konrad Aksinowicz Konrad Aksinowicz
Urodzony 8 listopada 1978 roku we Wrocławiu. Wychowały go trzy fenomeny lat osiemdziesiątych: Gwiezdne wojny, klocki LEGO i Muppet Show. Przełomowy okazał się rok 1985. Projekcja Powrotu Jedi, VI części Gwiezdnych Wojen, wywołała w życiu Konrada nieodwracalne zmiany, dzięki którym uwierzył, że filmowe galaktyki są najlepszym miejscem na jego przyszłość. W liceum realizował filmy krótkometrażowe: Alabama (1996), za którą otrzymał nagrodę Ministra Edukacji Narodowej. Po liceum wyjechał do Australii, gdzie został stypendystą School of Visual Arts w Sydney. W 2004 roku wrócił do Polski gdzie realizował teledyski i reklamy. Jest reżyserem filmów fabularnych. "ZAMIANA" (2009), "W SPIRALI" (2015) "POWRÓT DO LEGOLANDU/POWRÓT DO TAMTYCH DNI" (2021) Autor książki "SAMOREALIZACJA FILMOWA". Jest liderem i wokalistą zespołu AKX z czterema płytami studyjnymi: "SO PURE" (2011) "LEGOPUNK" (2016) "DASFURTENFAF" (2018) i najnowszej "PLAY" (2021).







wisła

Dyrektor Festiwalu

Małgorzata Szlagowska-Skulska
malgorzata@ear.com.pl

Project Manager

Anastazja Moshkovska
festiwal@ear.com.pl

Koordynator programowy

Roksana Pietruczanis
roksana@ear.com.pl

BIURO

+48 22 523 41 18