Aktualności

6. FESTIWAL FILMÓW POLSKICH „WISŁA” W UZBEKISTANIE

Już we wrześniu nurt „Wisły” po raz szósty zawita do Uzbekistanu. Festiwalu Filmów Polskich „Wisła”, która odbędzie się w ramach XV Międzynarodowego Festiwalu Filmowego „Perła Jedwabnego Szlaku” w Taszkencie.

Celem Festiwalu „Wisła” jest przybliżanie polskiej kultury poza granicami naszego kraju, a za jej pośrednictwem także naszego krajobrazu czy społeczeństwa. Dlatego bardzo się cieszymy, że uda nam się już po raz szósty spotkać się uzbeckimi widzami. W tym roku widzowie będą mieli okazje zobaczyć "IO" Jerzego Skolimowskiego, niezwykłą opowieść o świecie widzianym oczami niezwykłego zwierzęcia. Ta podróż przez Europę ukaże ludzi, ich zalety i wady, pasje, problemy i marzenia. Między innymi publiczność mogła się spotkać z reżyserem filmu „Chrzciny” – Jakubem Skoczniem oraz aktorką filmu „Apokawixa” – Natalią Pitry.

„Festiwal „Wisła” pozwoli widzom nie tylko odkryć polskie kino, ale także lepiej poznać samą Polskę i Polaków.

Chcemy popularyzować wiedzę o dorobku polskiego kina i jego roli we współczesnej kulturze i robimy to w ponad czterdziestu miastach dwudziestu krajów, przez dziesięć miesięcy każdego roku. To jednak nie wszystko! Po Uzbekistanie odwiedzimy także Macedonie, Azerbejdżan, Turcję oraz wiele innych Państw. Dzięki rosnącemu zainteresowaniu widzów, z każdą kolejną edycją „Wisła” obejmuje coraz szerszy obszar, czego echa obserwujemy w mediach krajowych i zagranicznych.

wisła

Dyrektor Festiwalu

Małgorzata Szlagowska
malgorzata@ear.com.pl

PR Manager

Izabela Gierczak
iza@ear.com.pl

KOORDYNATOR TECHNICZNY

Yana Nechai
yana@nowaprzestrzen.com

BIURO

+48 22 523 41 18