fb
wersja rosyjska

Wenus w futrze

Gatunek: Dramat, komedia
Reżyseria: Roman Polański
Scenariusz: Roman Polański, David Ives
Muzyka: Alexandre Desplat
Zdjęcia: Paweł Edelman
Producent: Roman Polański, Robert Benmussa, Alain Sarde
Produkcja: R.P. Productions
Rok: 2013, czas: 96 min.
Obsada: Emmanuelle Seigner, Mathieu Amalric

Nagrody i nominacje:
2014 – Nagroda „Cezar” dla najlepszego reżysera (Roman Polański) oraz nominacje do nagrody w kategoriach: najlepszy film, najlepsza aktorka (Emmanuelle Seigner), najlepszy aktor (Mathieu Amalric), najlepszy scenariusz adaptowany (Roman Polański, David Ives), najlepsza muzyka (Alexandre Desplat) – Francuska Akademia Sztuki i Techniki Filmowej
2014 – Nominacja do nagrody „Orły” za najlepszą muzykę (Alexandre Desplat) – Polska Akademia Filmowa
2013 – Nominacja do Grand Prix „Złota palma” (Roman Polański) – 66. MFF w Cannes, Francja

Film jest adaptacją sztuki „Wenus w futrze” Davida Ivesa, nawiązującej do głośnej          XIX-wiecznej powieści Leopolda Sacher-Masocha o tym samym tytule.

Po wyczerpujących przesłuchaniach aktorek do głównej roli w swojej nowej sztuce reżyser Thomas (Mathieu Amalric) narzeka na znikomy talent kandydatek. Żadna nie nadaje się do głównej roli żeńskiej – kobiety, która zawiera umowę z mężczyzną, by uczynić z niego niewolnika. Thomas już zbiera się do wyjścia, gdy do teatru wbiega Vanda (Emmanuelle Seigner), prawdziwy huragan nieobliczalnej i – jak się okazuje – erotycznej energii. Początkowo Vanda wydaje się być ucieleśnieniem wszystkich bolączek Thomasa. Jest bezczelna, niewychowana, zdesperowana i nieprzygotowana – to jednak tylko pozory. Gdy Thomas niechętnie zgadza się dać jej szansę, aktorka przechodzi oszałamiającą i hipnotyzującą transformację.

kadry z filmu kadry z filmu kadry z filmu kadry z filmu kadry z filmu kadry z filmu kadry z filmu 
2014-05-18, godz. 16.45, Kino „Pięć gwiazd na Pawieleckiej” , Sala Gaben, Pokazy specjalne


Przejdź do spisu wszystkich filmów