fb
wersja rosyjska

IDEA FESTIWALU WISŁA

Festiwal Filmów Polskich „Wisła” już na stale wpisał się do kalendarzu wydarzeń kulturalnych Moskwy , a jego głównym celem jest zaprezentowanie widzom rosyjskim najwybitniejszych filmów polskich. Festiwal jest kontynuacją cyklu imprez rozpoczętych w listopadzie 2007 roku I Festiwalem Filmów Rosyjskich Sputnik w Polsce, w warszawskim kinie Kinoteka.

Podczas Festiwalu prezentujemy najciekawsze polskie produkcje fabularne, dokumenty oraz najnowsze animacje. Pragniemy zaprezentować rosyjskiemu widzowi najbardziej wartościowe filmy polskie, laureatów nagród na światowych festiwalach, obrazy, które mimo swojej niezaprzeczalnej urody, nie są dystrybuowane w rosyjskich kinach. Obecnie w Rosji można zaobserwować ogromne zainteresowanie kulturą polską, dlatego też Festiwal Wisła, który jest największym tego typu wydarzeniem w Rosji, zyskał szeroki odzew w mediach. Organizując 7. Festiwal Filmów Polskich WISŁA w maju 2014 roku wychodzimy więc naprzeciw oczekiwaniom widzów.

Nasz Festiwal kierujemy przede wszystkim do miłośników kina, spragnieni dobrych, artystycznych, wyjątkowych obrazów filmowych, a także do wielbicieli kultury polskiej, dla których Festiwal jest doskonałą okazją do bliższego zapoznania się z Polską. Grono wielbicieli kultury polskiej dzięki naszemu festiwalowi w ostatnich latach znacznie się poszerzyło. Wisła to dla nich Polska „w pigułce” – filmy, koncerty, wystawy, spotkania z podróżnikami, aktorami, reżyserami i to wszystko nie wyjeżdżając za granicę!